PF0464.153NL
DigiKey Part Number
553-3023-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0464.153NL
Description
FIXED IND 15UH 2.35A 75 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 2.35 A 75mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
75mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
24MHz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)