PD617-4200S143
DigiKey Part Number
553-PD617-4200S143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD617-4200S143
Description
ANT DAS DIR 4G LTE 5G CBRS SISO
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G Module 4.3/10 - Female Wall Mount
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
Series
Gain
6dBi, 6dBi, 8dBi, 9dBi, 9dBi
Packaging
Box
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
4.3/10 - Female
Frequency Group
Wide Band
Ingress Protection
IP50
Frequency (Center/Band)
720.5MHz, 892MHz, 1.45GHz, 2.755GHz, 4GHz
Mounting Type
Wall Mount
Frequency Range
617MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.35GHz ~ 1.55GHz, 1.71GHz ~ 3.8GHz, 3.8GHz ~ 4.2GHz
Height (Max)
2.402" (61.00mm)