PA5401.101NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Unit Price: R8,05079
Datasheet
100 nH Shielded Molded Inductor 10.5 A 9mOhm Max Nonstandard
PA5401.101NLT
DigiKey Part Number
553-PA5401.101NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5401.101NLT
Description
FIXED IND 100NH 10.5A 9 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PA5401.101NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
14A
DC Resistance (DCR)
9mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)