PA5400.332NLT
DigiKey Part Number
553-PA5400.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5400.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5400.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5400.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 210 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 2 A 210mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA5400.332NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.1A
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)