PA5120.481NLT
DigiKey Part Number
553-PA5120.481NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5120.481NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5120.481NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5120.481NLT
Description
FIXED IND 480NH 32A 1.7 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
480 nH Shielded Inductor 32 A 1.7mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5120.481NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.7mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.681" L x 0.551" W (17.30mm x 14.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.272" (6.90mm)
Current - Saturation (Isat)
55A