PA4343.223NLT
DigiKey Part Number
553-3452-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3452-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3452-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4343.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 9A 37 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 9 A 37mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4343.223NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
37mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
12A