PA4342.332ANLT
DigiKey Part Number
553-4017-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4017-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4017-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.332ANLT
Description
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 10 A 11.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4342.332ANLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
14A
DC Resistance (DCR)
11.8mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)