PA4342.152NLT
DigiKey Part Number
553-3425-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3425-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3425-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4342.152NLT
Description
FIXED IND 1.5UH 16A 4.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 16 A 4.6mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4342.152NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
33A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
4.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)