ANTX100P111B24003
DigiKey Part Number
311-4612-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100P111B24003
Description
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE CAB ADH
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
VSWR
2.5
Gain
3.3dBi
Power - Max
1 W
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Height (Max)
0.022" (0.55mm)