ANTX100P001BWPEN3
DigiKey Part Number
311-1552-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100P001BWPEN3
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
VSWR
3
Gain
4.2dBi, 5.1dBi, 3.9dBi, 5dBi, 4.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
1 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Height (Max)
0.037" (0.95mm)