ANT3216LL15R1575A
DigiKey Part Number
311-1543-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1543-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1543-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT3216LL15R1575A
Description
RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-10dB
Series
Gain
2.01dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
1 W
Termination
Solder
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Applications
GPS
Frequency Range
1.55GHz ~ 1.6GHz