ANT1204LL08R0870A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT1204LL08R0870A |
Description | RF ANT 870MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | VSWR 1.92 |
Series | Return Loss -10dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain 1.51dBi |
Part Status Active | Power - Max 1 W |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Termination Solder |
Frequency (Center/Band) 870MHz | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Range 853MHz ~ 887MHz | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |