ABUP00201209221Y00 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: R0,06805
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: R0,06805
Datasheet
TDK
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm
ABUP00201209221Y00
DigiKey Part Number
553-ABUP00201209221Y00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-ABUP00201209221Y00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-ABUP00201209221Y00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABUP00201209221Y00
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Manufacturer
Pulse Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
3A