AVW-15SBR-AL-24
DigiKey Part Number
668-1627-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVW-15SBR-AL-24
Description
BUZZER PIEZO 24V 92MM BASE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 24 V Multiple 88dB @ 24V, 100cm Base Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AVW-15SBR-AL-24 Models
Category
Technology
Piezo
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Operating Mode
Pin Selectable, Visual Indicator
Series
Duration
Variable
Packaging
Bulk
Sound Pressure Level (SPL)
88dB @ 24V, 100cm
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Input Type
DC
Ingress Protection
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Voltage - Rated
24 V
Mounting Type
Base Mount
Voltage Range
18 ~ 28V
Size / Dimension
3.622" Dia (92.00mm)
Frequency
Multiple
Height - Seated (Max)
3.602" (91.50mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1R1 993,26000R1 993,26
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
BUZZER PIEZO 24V 92MM BASE