BZX584C4V7-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZX584C4V7-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX584C4V7-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZX584C4V7-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX584C4V7-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 2 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
200 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms