R100X150V1T
DigiKey Part Number
298-18649-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R100X150V1T
Description
LABEL ROTATING SELF LAMINATING
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer Label 1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)