CLT75F-C20
DigiKey Part Number
298-10402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLT75F-C20
Description
SLIT WRAP 0.767" X 100' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Slit Wrap 0.941" (23.90mm) X 100' (30.48m) Black
Category
Material
Polyethylene (PE)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Black
Series
Length
100' (30.48m)
Packaging
Bulk
Wall Thickness
0.007" ~ 0.020" (0.18mm ~ 0.51mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Type
Slit Wrap
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type Attributes
Slit Harness
Features
Crush Resistant, Impact Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.767" (19.48mm)
Base Product Number
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.941" (23.90mm)