EXC-24CE900U
DigiKey Part Number
P12972TR-ND - Tape & Reel (TR)
P12972CT-ND - Cut Tape (CT)
P12972DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CE900U
Description
CMC 160MA 2LN 90 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 160mA DCR 1.75Ohm
EDA/CAD Models
EXC-24CE900U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.75Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
160mA