ERZ-V05D220
DigiKey Part Number
P7283-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V05D220
Description
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V05D220 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
24 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
250 A
Series
Energy
0.7J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
20 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V