EEH-ZL1E681V
DigiKey Part Number
10-EEH-ZL1E681VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZL1E681VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EEH-ZL1E681VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EEH-ZL1E681V
Description
CAP ALUMHYB 680UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 14mOhm 4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Manufacturer
Panasonic Industry
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Part Status
Active
Ripple Current @ Low Frequency
345 mA @ 100 Hz
Type
Hybrid
Ripple Current @ High Frequency
2.3 A @ 100 kHz
Capacitance
680 µF
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Mounting Type
Surface Mount
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C