EEH-ZL1E151P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EEH-ZL1E151P |
Description | CAP ALUMHYB 150UF 20% 25V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 38mOhm 2000 Hrs @ 135°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features High Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 120 mA @ 100 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 800 mA @ 100 kHz |
Capacitance 150 µF | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm) |
Voltage - Rated 25 V | Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C | Package / Case Radial, Can - SMD |