EEH-ZA1J560V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 2 079
Unit Price: R38,12000
Datasheet
Parametric Equivalent
Rubycon
In Stock: 953
Unit Price: R34,19000
Datasheet
Rubycon
In Stock: 0
Nichicon
In Stock: 4
Chemi-Con
In Stock: 500
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 426
Cornell Dubilier Knowles
56 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 10000 Hrs @ 105°C