EEH-ZL1E681P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EEH-ZL1E681P |
Description | CAP ALUMHYB 680UF 20% 25V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 14mOhm 4000 Hrs @ 135°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 135°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features High Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 345 mA @ 100 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 2.3 A @ 100 kHz |
Capacitance 680 µF | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated 25 V | Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 135°C | Package / Case Radial, Can - SMD |