S8BA-24D24D240LF
DigiKey Part Number
S8BA-24D24D240LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S8BA-24D24D240LF
Description
DIN RAIL UPS 240W 24VDC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 240W 24V
Category
AC Outlets
1 (UPS)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Backup Time - Max Load
6 minutes
Series
Media Lines Protected
RJ45
Packaging
Box
Voltage - Output
24V
Part Status
Active
Cord Length
5' (1.52m)
Type
Standby (No Regulation)
Size / Dimension
5.827" L x 3.937" W (148.00mm x 100.00mm)
Applications
General Purpose, Industrial Control
Height
3.937" (100.00mm)
Form
Din Rail
Base Product Number
Power - Rated
240W