Image for R88L-EA-AF-0303-0686 is not available
R88L-EA-AF-0303-0686
DigiKey Part Number
R88L-EA-AF-0303-0686-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R88L-EA-AF-0303-0686
Description
LINEAR ACTUATOR MOTOR 230/400V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Axis 27.008" (686.00mm) Linear Motor 230, 400VAC
Category
Speed
16.40 ft/s (5.0 m/s)
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Voltage - Rated
230, 400VAC
Series
Construction
Linear Motor
Packaging
Bulk
Accuracy
±1um
Part Status
Active
Feedback Type
Absolute Encoder
Type
Linear Axis
Termination Style
Wire Leads with Connector
Stroke Length
27.008" (686.00mm)