A99204-025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omnetics
In Stock: 0
Unit Price: R5 825,66000
Datasheet
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
A99204-025
DigiKey Part Number
2262-A99204-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99204-025
Description
CONN D-TYPE RCPT 25POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A99204-025 Models
Category
Shell Size, Connector Layout
0.050 Pitch x 0.050 Row to Row
50.0µin (1.27µm)
Number of Rows
2
Current Rating (Amps)
3A per Contact