OWR-1228T-32B
DigiKey Part Number
3949-OWR-1228T-32B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-1228T-32B
Description
SPEAKER 32OHM 3MW TOP PORT 124DB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Earphone Driver Speaker 3 W 20 Hz ~ 20 kHz Top Round
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWR-1228T-32B Models
Category
Power - Rated
3 W
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Power - Max
5 W
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Round
Technology
Magnetic
Material - Cone
Plastic
Type
Earphone Driver
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Frequency Range
20 Hz ~ 20 kHz
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
580Hz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Efficiency - dBA
124.00
Height - Seated (Max)
0.136" (3.45mm)
Efficiency - Testing
1mW/10mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C