OWR-081525L-32B
DigiKey Part Number
3949-OWR-081525L-32B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-081525L-32B
Description
SPEAKER 32OHM 15MW TOP PT 90.7DB
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Receiver Speaker 15 mW 100 Hz ~ 20 kHz Top Rectangular
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWR-081525L-32B Models
Category
Power - Rated
15 mW
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Power - Max
20 mW
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Technology
Magnetic
Material - Cone
Plastic
Type
Receiver
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
320Hz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
0.315" L x 0.591" W (8.00mm x 15.00mm)
Efficiency - dBA
90.70
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Efficiency - Testing
15mW/1cm
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C