TFA20C02DBER is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 501
Unit Price: R77,55000
Datasheet
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Unit Price: R45,18090
Datasheet
In Stock: 0
RF Attenuators 2dB 0 Hz ~ 20 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)
TFA20C02DBER
DigiKey Part Number
273-TFA20C02DBERTR-ND - Tape & Reel (TR)
273-TFA20C02DBERCT-ND - Cut Tape (CT)
273-TFA20C02DBERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFA20C02DBER
Description
0805 RF ATTENUATOR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Attenuation Value
2dB
Manufacturer
Ohmite
Frequency Range
0 Hz ~ 20 GHz
Series
Power (Watts)
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Impedance
50 Ohms