S21L0C-P07MFG0-620S
DigiKey Part Number
1907-1579-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21L0C-P07MFG0-620S
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21L0C-P07MFG0-620S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
7
Cable Opening
0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C