S20K0C-P05MFG0-450S
DigiKey Part Number
1907-1533-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20K0C-P05MFG0-450S
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S20K0C-P05MFG0-450S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C