S20K0C-P05MFG0-400S
DigiKey Part Number
1907-1532-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S20K0C-P05MFG0-400S
Detailed Description
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S20K0C-P05MFG0-400S Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Cable Opening
0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C