S10L0C-P07MCC0-5200
DigiKey Part Number
1907-1447-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S10L0C-P07MCC0-5200
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S10L0C-P07MCC0-5200 Models
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Current Rating (Amps)
4A
Number of Positions
7
Cable Opening
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C