680S17W2103L401
DigiKey Part Number
NOR1266-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
680S17W2103L401
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
680S17W2103L401 Models
Active
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A, 40A
Number of Positions
Features
Grounding Indents
Number of Rows
2
Color
Black
Brass
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C