GYF1J330MCW1GS
DigiKey Part Number
GYF1J330MCW1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
GYF1J330MCW1GCT-ND - Cut Tape (CT)
GYF1J330MCW1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GYF1J330MCW1GS
Description
63V 33F HYBRID POLYMER CHIP CHIP
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Category
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Manufacturer
Nichicon
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Automotive
Part Status
Active
Ripple Current @ High Frequency
1.1 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.323" (8.20mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Voltage - Rated
63 V
Mounting Type
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm