PSMN1R0-100ASEJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R188,15000
Datasheet
N-Channel 100 V 430A (Tc) 1.55kW (Tc) Surface Mount CCPAK1212
PSMN1R0-100ASEJ
DigiKey Part Number
1727-PSMN1R0-100ASEJTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PSMN1R0-100ASEJCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN1R0-100ASEJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN1R0-100ASEJ
Description
PSMN1R0-100ASE/SOT8000A/CCPAK1
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PSMN1R0-100ASEJ Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.6V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
509 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
36460 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.55kW (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
CCPAK1212
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.04mOhm @ 25A, 10V