PSMN040-100MSEX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 6 693
Unit Price: R1,52000
Datasheet
N-Channel 100 V 30A (Tj) 91W (Tc) Surface Mount LFPAK33
8-LFPAK33
PSMN040-100MSEX
DigiKey Part Number
1727-1086-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1086-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1086-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN040-100MSEX
Description
MOSFET N-CH 100V 30A LFPAK33
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PSMN040-100MSEX Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
30 nC @ 10 V
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1470 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
91W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C