MM3Z3V3T1GX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R11,78000
Datasheet
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R0,00000
Datasheet
Zener Diode 3.3 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
MM3Z3V3T1GX
DigiKey Part Number
1727-MM3Z3V3T1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-MM3Z3V3T1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-MM3Z3V3T1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z3V3T1GX
Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
95 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-323
Power - Max
300 mW