BZX585-B4V3,135 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 10
Unit Price: R3,44000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 6 742
Unit Price: R4,09000
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 15 349
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Rohm Semiconductor
onsemi
Zener Diode 4.3 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523
BZX585-B4V3,135
DigiKey Part Number
BZX585-B4V3,135-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX585-B4V3,135
Description
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOD523
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V