BZB84-B4V7,215 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZB84-B4V7,215 |
Description | DIODE ZENER ARRAY 4.7V TO-236AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 300 mW ±2% TO-236AB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZB84-B4V7,215 Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Tolerance ±2% | Supplier Device Package TO-236AB |
Power - Max 300 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |