BZB784-C4V7,115
DigiKey Part Number
1727-BZB784-C4V7,115TR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-BZB784-C4V7,115CT-ND - Cut Tape (CT)
1727-BZB784-C4V7,115DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZB784-C4V7,115
Description
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-323
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 180 mW ±5% SOT-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7 V
Package / Case
SC-70, SOT-323
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOT-323
Power - Max
180 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms