BUK9Y19-75B,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BUK9Y19-75B,115 |
Description | MOSFET N-CH 75V 48.2A LFPAK56 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 75 V 48.2A (Tc) 106W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 5 V |
Mfr | Vgs (Max) ±15V |
Series | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3096 pF @ 25 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Dissipation (Max) 106W (Tc) |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
FET Type | Grade Automotive |
Technology | Qualification AEC-Q101 |
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package LFPAK56, Power-SO8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18mOhm @ 20A, 10V | Base Product Number |
Vgs(th) (Max) @ Id 2.15V @ 1mA |