NNAMC2090PCEV
DigiKey Part Number
1816-1010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNAMC2090PCEV
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 209MM
Customer Reference
Detailed Description
NNAMC2090PC01 Neonode Touch Sensor Module Proximity, IR Touch Sensor Evaluation Board
Category
Sensing Range
209mm x 194mm
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V