XRCGE26M000FBA2AR0
DigiKey Part Number
490-XRCGE26M000FBA2AR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGE26M000FBA2AR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGE26M000FBA2AR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGE26M000FBA2AR0
Description
26.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-15PPM IN
Detailed Description
26 MHz ±15ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGE26M000FBA2AR0 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
26 MHz
Frequency Stability
±35ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
8pF