XRCGB32M000F1S1AR0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 0
Unit Price: R6,87000
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 5 179
Unit Price: R6,87000
Datasheet
32 MHz ±10ppm Crystal 6pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
XRCGB Series
Murata XRCGB Crystal Units: Impact-Resistant, Low ESR for High-Performance Timing Solutions
XRCGB32M000F1S1AR0
DigiKey Part Number
490-XRCGB32M000F1S1AR0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB32M000F1S1AR0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-XRCGB32M000F1S1AR0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB32M000F1S1AR0
Description
2.0X1.6MM 32.0MHZ CRYSTAL UNIT +
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XRCGB32M000F1S1AR0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF