XRCGB32M000F1H18R0 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1 098
Unit Price: R7,04000
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 2 192
Unit Price: R5,73000
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Aker Technology Corp
Aker Technology Corp
ECS Inc.
IQD Frequency Products
Jauch Quartz
In Stock: 10
Jauch Quartz
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
XRCGB32M000F1H18R0
DigiKey Part Number
490-XRCGB32M000F1H18R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-XRCGB32M000F1H18R0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB32M000F1H18R0
Description
32.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-10PPM IN
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XRCGB32M000F1H18R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
9pF