XRCGB27M000FAN16R0
DigiKey Part Number
490-13457-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13457-1-ND - Cut Tape (CT)
490-13457-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB27M000FAN16R0
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±25ppm Crystal 12pF 90 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGB27M000FAN16R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Frequency
27 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Base Product Number
Load Capacitance
12pF