XRCGB27M000F3N00R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Unit Price: R4,91000
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 2 830
Unit Price: R5,07000
Datasheet
27 MHz ±30ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
XRCGB Series
XRCGB27M000F3N00R0
DigiKey Part Number
XRCGB27M000F3N00R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB27M000F3N00R0
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XRCGB27M000F3N00R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
27 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF