XRCGB24M000F3A00R0
DigiKey Part Number
490-12145-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12145-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12145-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB24M000F3A00R0
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 6pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
XRCGB24M000F3A00R0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±35ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance
6pF