NFZ32BW190HN11L
DigiKey Part Number
490-9315-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9315-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9315-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ32BW190HN11L
Description
FERRITE BEAD 19 OHM 2SMD 1LN
Customer Reference
Detailed Description
19 Ohms @ 1 MHz 1 Ferrite Bead 2-SMD, Flat Lead 1.8A 106.8mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFZ32BW190HN11L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
106.8mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2-SMD, Flat Lead
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
19 Ohms @ 1 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.8A